dobre złego początki

Gdy tylko pojawiły się informacje o zawarciu umów przedwstępnych zaczął narastać konflikt z deweloperem

Deweloper z początku zrobił bardzo dobre wrażenie na każdym z klientów. Dość szczegółowo wypowiadali się oni pozytywnie o kontaktach z deweloperem. Można przeczytać i usłyszeć o deweloperze w samych superlatywach. Mieszkańcy wprowadzali poprawki do projektów, swoje uwagi. Byli szczęśliwymi prawie-posiadaczami własnego "M".

Dość długi czas względnego spokoju jest wynikiem składanych przez dewelopera obietnic. Deweloper obiecuje boisko, plac zabaw, kanalizację, internet, szybko wybudowane mieszkania i parę innych. Czas spokoju trwa do czasu gdy mieszkańcy nie powiedzą: sprawdzam

Przez dość długi czas nie ma ani negatywnego słowa na forum w przedmiocie dewelopera. Czas spokoju jednak będzie już niedługo trwał. Zniecierpliwieni mieszkańcy przedłużającą się budową zaczynają się dość szczegółowo interesować deweloperem, jego firmami (o czym tutaj ) oraz o składanymi obietnicami.

Gdy pojawiają się pierwsze negatywne wiadomości deweloper zaczyna straszyć i grozić (rękami kancelarii prawnej) osoby wypowiadające się na forum. Z początku z dobrym skutkiem. Chwilowo znikają negatywne wpisy. Szczegółowo opisuje to admin forum

admin 12-07-2011, 18:03 (screen) (link)

Szanowni Forumowicze,

zauważyliście pewnie, że zniknął wątek "Czy as-hajto oszukuje klientów?"
Został on usunięty bez mojej zgody i wiedzy za co WAS przepraszam.

Wszystko z powodu braku znajomości prawa przez prawników reprezentujących firmę as-hajto oraz ... strachu mojej żony, która miała dostęp do komputera, z którego moderowane jest forum.

11 lipca 2001 kancelaria prawna Paszkowski i Wspólnicy przysłała do mnie pismo z żądaniem usunięcia niewygodnych dla ich klienta wpisów na Forum. W piśmie zasugerowano, że jako administrator Forum jestem odpowiedzialny za wszelkie treści na nim publikowane. Jednakże zgodnie w wieloma wyrokami polskich sądów, w tym Sądu Najwyższego, za treści publikowane na forum internetowym przez użytkowników forum odpowiedzialni są autorzy, nie administrator.

Jako dziennikarz z wieloletnim stażem doskonale wiem, jak cennym prawem jest wolność słowa. Wielokrotnie dawałem temu dowód nie ingerując w konflikty na naszym forum. Usuwane były tylko wątki ewidentnie łamiące prawo. Pozostałe problemy pozostawiałem do rozstrzygnięcia przez samych użytkowników na drodze postępowania cywilnego.

W tym przypadku firma as-hajto odpowiadając na krytykę użytkowników Forum (klientów firmy) zgodnie z literą prawa, czując się urażona mogłaby próbować dochodzić swoich praw od autorów wątków publikowanych na Forum.

Jednakże uważam, że NIGDY administratorowi Forum lub moderatorom nie wolno wchodzić w rolę sądów. To sąd rozstrzyga czy prawo zostało złamane, czy też nie. Tak też powianiem być rozstrzygnięty ten problem.

Stało się inaczej, żona pismo przeczytała, hasło odnalazła i pod moją nieobecność wątek usunęła. Obiecuje, że więcej się to nie powtórzy.

A firmie as-hajto polecam tereny inwestycyjne na Białorusi i w Korei Północnej.

Źródło: forum.siechnice.pl

I tak powstaje ta strona. Niezależne miejsce. Adres pod którym mieszkańcy nie boją się publikować zdjęć, filmów i innych materiałów obnażających działania i zaniechania dewelopera.

Domena jest dość uniwersalna. Na tym etapie zastosowaliśmy ją z myślą o firmach, które reklamują się, że budują domy pod szyldem "as-hajto".

Burza wywołana przez skasowanie dyskusji o deweloperze nabierze tempa gdy ukażą się artykuły w lokalnej gazecie piętnujące i punktujące dewelopera. Przyrównujące osiedle do znanego serialu "Alternatywy 4". Ale o tym właśnie ta strona.

GŁÓWNA 

Jeżeli jesteś zainteresowany publikacją jakiś materiałów na tej stronie wysyłaj je bezpośrednio do autorów pod adres: ashajtostop@gmail.com